دانشگاههای نیوزیلند

1/9

دانشگاه های نیوزیلند از سطح بالای استانداردهای جهانی برخوردار است.  دانشگاهها و مراكز آموزشي نیوزیلند متناسب و با توجه به نيازهاي دانشجويان و دانش‌آموزان بين‌المللي تنظيم گرديده است. شرایط خاص و محیط زیبا ، پیشرفته و آرام نیوزیلند باعث جذب دانشجو از سرتاسر دنیا شده و رقابت بر سر دریافت پذیرش وجود دارد. نیوزیلند کشوری انگلیسی زبان بوده و کلیه مراکز تحصیلی از این قانون مستثنا نیستند. زبان بومی مردم نیوزیلند ماءوری میباشد که این زبان هنوز توسط بومیان این کشور مورد استفاده قرار میگیرد.

سطح آموزشی دانشگاه های نیوزیلند منطبق با کشورهای اروپایی بوده و اساتیدی مجرب تدریس دروس را بر عهده دارند.از مزایای دانشگاه های نیوزیلند میتوان به تنوع رشته ها در کلیه مقاطع اشاره کرد. به عنوان مثال شما قادر به ادامه تحصیل در رشته های اشاره شده خواهید بود:

معماری

هنر

رشته های مهندسی و فنی

کشاورزی و محیط زیست

پزشکی ، دندان پزشکی و دارو سازی

مدیریت

رشته های علوم پایه ...

 

 همراه با تحصیل دانشجو اجازه کار (20 ساعت در هفته) را دارد. امکان دریافت بورس برای مقطع دکتری از دیگر مزایای تحصیل در این کشور است و همچنین شهریه مقطع دکتری برای دانشجوی بین المللی همانند دانشجوی نیوزیلندی است ( سالی در حدود 4000 تا 8000 دلار نیوزیلند).

طول دوره لیسانس در دانشگاه های نیوزلند بسته به نوع رشته تحصیلی متفاوت است. در رشته های علوم پایه و مهندسی دوره لیسانس 3 تا 4 سال می باشد. مقطع لیسانس در رشته های معماری , دندانپزشکی و دامپزشکی 5 سال رشته پزشکی 6 ساله است.

دوره دکترا در نیوزیلند به صورت پژوهشی است. بنا به رزومه دانشجو، امکان دریافت کمک مالی برای هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی وجود دارد.

 دانشجویان برای ورود به دوره پزشکی باید در آزمون ورودی رشته پزشکی که UMAT نام دارد نمره قابل قبولی کسب کنند.

سال تحصیلی در کشور نیوزیلند از آخر ماه فوریه (بهمن ماه) آغاز میگردد و در نوامبر ( آبان ماه ) پایان میابد. زمان ثبت نام در اکثر دانشگاههای نیوزیلند در ماه جولای ( تیر ماه ) میباشد ، و برای دانشجویانی که نیاز به تکمیل زبان انگلیسی خود در قبل از شروع تحصیل در دانشگاه دارند ، نیز زمان خاصی مشخص نشده و در تمامی زمانها به آنها خدمات آموزشی ارائه خواهد شد. در همه کشورها در بدو ورود و جهت ادامه تحصیل ابتدا میبایست آخرین مدرک تحصیلی دانشجو با همان مدرک تحصیلی در آن کشور مطابقت داده شده و معادل سازی گردد ، بطوریکه ممکن است دانشجو ملزم به پاس کردن مجدد یک تا دو ترم از دروس آن مقطع گردد و بعد از آن به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر بپردازد ، در این مورد کشور نیوزیلند نیز مستثنی نیست.

مدارک زبان مورد نیاز جهت تحصیل در مقاطع مختلف در نیوزیلند شامل آیلتس آکادمیک (7-6) و یا تافل مابین550 و 600میباشد.

در صورت عدم کسب حد نصاب نمره زبان مورد نیاز ، و در صورت کم بودن بطور مثال نیم نمره ، دانشجو امکان تکمیل زبان انگلیسی خود را در نیوزیلند خواهد داشت و میتواند پس از آن امتحان داده و بعد از قبولی به تحصیل خود ادامه دهد.

هزینه تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه حدود 10000 دلار نیوزیلند در سال میباشد. ابن هزینه برای دوره لیسانس حدود 18000 تا 25000دلار نیوزیلند بوده. این مبالغ بسته به نوع دانشگاه و شهر آن متفاوت خواهد بود. تحصیل ور مقطع مستر بین 35 تا 40000 دلار میباشد.

از بهترین دانشگاه های کشور نیوزیلند دانشگاه اوکلند با رتبه 64 در دنیاست. دانشگاه صنعتی اوکلند , اوتاگو , کانتربوری ، وایکاتو و ویکتوریا بهترین دانشگاه های این کشور هستند.دانشگاه اوتاگو رتبه 125 جهانی را دارد و قدیمی ترین دانشگاه کشور نیوزیلند است. در ادامه توضیح مختصری راجع به بهترین دانشگاه ها ارایه شده که برای اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه میتونید بر روی لینک آن کلیلک کرده و یا با متخصصین ما تماس بگیرید

The University of Auckland

دانشگاه آوکلند برترین دانشگاه‌های کشور نیوزیلند است که در آوکلند واقع شده‌است. بر اساس آخرین رده‌بندی علمی دانشگاه‌های معتبر دنیا این دانشگاه در رتبه ۶۴ قرار دارد. این دانشگاه در سال 1883 تاسیس شده و تنها دانشگاهی است در نیوزیلند که رتبه ای زیر 100 در مقابل دانشگاه های نیوزیلند دارد. در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو از بیش از 90 کشور دنیا دارد، همچنین حدود 4500 کارمند که 2000 نفر از آنها کارمند بخش آکادمیک و 2500 نفر کامند بخش عمومی می باشند.

دانشگاه 7 کمپس دارد که در نواحی مختلف اوکلند پراکنده می باشند. کمپس سیتی، کمپس اصلی اوکلند است که در مرکز شهر اوکلند واقع شده و 160 هزار متر مربع مساحت دارد. از دیگر مزایای دانشگاه آوکلند، زندگی کردن در این شهر است که دارای رتبه بالای رفاه در بین شهرهای دنیا را دارد. امکان پیدا کردن کار در این شهر در مقایسه با سایر شهرها بیشتر است.

Massey University

دانشگاه مسی، با داشتن حدود 36000 دانشجو و 3127 کارمند یکی از بزرگترین دانشگاه های نیوزلند به شمار می آید. مسی یکی از 4 دانشگاه نیوزلند است که در رده بندی جهانی تایمز در رتبه زیر 200 قرار می گیرد.

 مسی 3 کمپس در شهرهای اوکلند، ولینگتون و پالمرستون نرت دارد. مسی، بزرگترین کالج تجارت در نیوزلند را دارد و همچنین در نیوزلند تنها دانشگاهی است که رشته های "هوانوردی"، " "دامپزشکی" و "حل اختلافات" را ارائه می دهد. در تمام کمپس ها کتابخانه وجود دارد. کتابخانه دانشگاه مسی بیش از 1 میلیون جلد کتاب دارد به علاوه هزاران جلد نسخه های پرینت شده، مجله و کتاب اینترنتی. مسی در امر تحقیقات سرمایه گزاری بسیار داشته است و هم اکنون 45 مرکز تحقیقاتی دارد که از این تعداد، 2 مرکز تحقیقاتی نیز ملی هستند. مراکز تحقیقاتی در هر 3 کمپس حضور دارند. نام مراکز تحقیقاتی منحصر به فرد مسی عبارتند از: مرکز تحقیقاتی دابل هلیکس که در آن قدرتمندترین اسپکترومتر رزونانسی مغناطیسی هسته ای نیوزلند قرار دارد، مرکز تحقیقاتی اپیدمیک که نقشی اساسی در کنترل بیماری های اپیدمیکی دهان در اروپا را ایفا می کند، مرکز تحقیقاتی الن ویلسون برای تحقیقات در زمینه اکولوژی ملوکولی و تکامل.

 University of Waikato

دانشگاه وایکاتو در سال 1964 تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 12000 دانشجو و 1560 نفر کارمند دارد. وایکاتو در جذب دانشجویان خارجی بسیار موفق بوده است و بیش از 2000 دانشجوی خارجی دارد که نسبت به تعداد کل دانشجویان دانشگاه، رقم بالایی است. وایکاتو شهرت خود را از دانشکده های علوم کامپیوتر و مدیریت دارد و همچنین کالج مطالعات قبایل "مائوری" که در واقع مرکز جهانی مطالعات مائوری نیز می باشد.

دانشگاه 2 کمپس در شهرهای هامیلتون و تانگورا دارد. کمپس هامیلتون که کمپس اصلی نیز هست، نزدیک یک کیلومتر مربع مساحت دارد. کمپس محوطه ای پارک مانند با 3 برکه است. کلوب های ورزشی-تفریحی در محیط کمپس حضور دارند. سالن های سخنرانی، کتابخانه ای با بیش از یک میلیون جلد کتاب و یک شبکه کامپیوتری وسیع از دیگر امکانات کمپس است. کمپس تانگورا کوچکتر است اما امکانات مشابهی دارد. هر دو کمپس خوابگاه های دانشجویی دارند. اگر به دنبال زندگی آرام در طبیعتی زیبا هستید، این دانشگاه این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد. شهد همیلتون شهری دانشجویی با جاذبه های گردشگری و طبیعی است.  

University of Canterbury

دانشگاه کانتربوری دانشگاهی‌ست در شهر کرایست چرچ نیوزیلند که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شد. بر اساس آخرین رده‌بندی موسسهٔ رتبه‌بندی دانشگاه‌ها QS این دانشگاه در رتبه ۱۸۶ قرار دارد. دانشگاه کانتربری در کرایستچرچ توسط محققانی از دانشگاه آکسفورد و کمبریج در سال ۱۸۷۳ تاسیس شد. دانشگاه کانتربری شهرت بین‌المللی خود را برای تعالی علمی در تدریس و پژوهش دارا می‌باشد.

دانشگاه کانتربوری میزبان هزاران نفر از دانشجویان بین‌المللی در بیش از ۴۰ سال است. در حال حاضر بیش از ۲٬۰۰۰ تن از دانشجویان بین‌المللی از ۷۰ کشور ثبت‌نام‌کرده در برنامه‌های مختلف وجود دارند. علاوه بر این، بسیاری از ساکنان مقیم نیوزیلند که اصالتاً از کشورهای دیگر هستند، در این دانشگاه حضور دارند.

Lincoln University

دانشگاه لینکولن، یکی از 8 دانشگاه دولتی نیوزیلند است. این دانشگاه  در سال 1880 تاسیس یافت و قدمتی 125 ساله در آموزش و پرورش دانشجو دارد. کمپس 58 هکتاری این دانشگاه، در نزدیک شهر کرایست چرچ (بزرگترین شهر ایالت نیوزیلند جنوبی) واقع شده است. این فاصله کمتر از 25 دقیقه می باشد.

محیط زیست خاص اطراف دانشگاه و زمین های فراوان باعث شده است که رشته های دانشگاه بیشتر در مورد کشاورزی و محیط زیست باشد. با این این حال تعداد زیادی رشته تحصیلی در زمینه های مهندسی، حقوق، علوم و ... نیز در این دانشکده ها جای داده شده اند.

Victoria University of Wellington

این دانشگاه در سال 1897 در شهر ولینگتون نیوزلند تاسیس یافت. هم اکنون بیش از 17000 دانشجو دارد و رتبه چهارم تحقیقاتی را در میان دانشگاه های نیوزلند به خود اختصاص داده است. دانشگاه ولینگتون در زمینه های حقوق، علوم اجتماعی و علوم دیگر بسیار مطرح می باشد. گفته می شود امسال این دانشگاه بیشترین تعداد فارغ التحصیلان دوره دکترا را در نیوزلند داشته است.

بهتر است بدانید کتابخانه دانشگاه ولینگتون یکی از بزرگترین کتابخانه های نیوزلند است. این کتابخانه در سال 1899 تاسیس شد و هم اکنون بیش از 1.3 میلیون جلد کتاب و بیش از 700000 نسخه  کتاب الکترونیکی دارد. کتابخانه های رشته های مختلف از یکدیگر مجزا می باشد.

دانشگاه ولینگتون سالانه تعداد زیادی دانشجوی خارجی می گیرد و از این رو انواع امکانات حمایتی از جمله خوابگاه برای این دانشجویان وجود دارد.

University of Otago

دانشگاه اتاگو دانشگاهی است در شهر دنیدن.

بر اساس آخرین رده بندی علمی دانشگاه‌های معتبر دنیا این دانشگاه در رتبه ۱۲۳ قرار دارد.

دانشگاه اوتاگو واقع در دونیدین، در سال 1869 تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند می باشد. در حال حاضر بیش از 20000 دانشجو، 1500 دانشجوی خارجی و حدود 2000 نفر کارمند دارد.

اوتاگو 5 کمپس در قسمت های مختلف نیوزلند دارد. کمپس اصلی واقع در دنیدن می باشد. دنیدن شری آرام و کم جمعیت واقع در جزیره جنوبی میباشد

اوتاگو دانشگاهی بسیار تحقیقاتی است و از لحاظ تحقیقاتی در رتبه دوم بعد از دانشگاه اوکلند قرار می گیرد. دانشگاه بیش از 20 موسسه تحقیقاتی دارد.